Czy “Trzy metry nad niebem” to obowiązkowa lektura dla fanów romansów?

Fani romansów teoretycznie mają w czym wybierać, jeśli chodzi o liczbę interesujących tytułów. Wiele z nich okazuje się potem dokładnie tymi samymi historiami, gdzie dominują schematy fabularne i nuda. Całkiem inaczej jest w przypadku “Trzech Metrów nad Niebem”. Książka, której autorem jest Federico Moccii, to bardzo emocjonująca lektura, która dostarcza wielu wzruszeń. Czego mogą spodziewać się po niej fani romansów? 

Dlaczego warto przeczytać “Trzy metry nad niebem”?

Seria “Trzy metry nad niebem” (Tania Książka) różnią się fabularnie od większości historii, które można znaleźć w romansach. Federico Moccii to nie tylko doświadczony pisarz, ale również reżyser i scenarzysta. Widać to w poruszanej historii, która niejako przypomina film i jest nastawiona na emocje. Nie dziwi, że szybko powstała jej ekranizacja, która odniosła wielki sukces finansowy. Hiszpański melodramat zrobił sporą karierę również za oceanem – w Stanach Zjednoczonych.

Trzeba jednak zaznaczyć, że nie stoi on na tak wysokim  poziomie jak książka. Jest ona znacznie głębsza, porusza więcej wątków oraz pozwoliła stworzyć bardziej złożone postaci. Dużym atutem “Trzy metry nad niebem” są bohaterowie. Nie są oni schematyczni jak w większości tego typu historii. Buntowniczy entuzjasta wyścigów motocyklowych umie pokazać tu swoją łagodniejszą i romantyczną stronę. Przeciwwagą dla tajemniczego Hache jest Babi, która nie podąża ślepo za przystojnym bohaterem i stara się najpierw dokładnie go poznać.

O czym opowiada książka?

“Trzy metry nad niebem” opowiadają historię pewnej pary, gdzie bohaterowie wydają się do siebie nie pasować. Hache to buntownik, który nieustannie wpada w kłopoty i zdaje się nie przejmować innymi. Babi z kolei pochodzi z dobrego domu, ale nudzi się w towarzystwie adoratorów z bogatych sfer. Pragnie czegoś ciekawszego w życiu i dreszczyku emocji. Historie tego typu bazują zazwyczaj na zjawisku odwotnym – bogaty mężczyzna stara się uwieść dziewczynę z nizin społecznych. Odwrócenie sytuacji powoduje, że historia jest znacznie ciekawsza. Bohaterowie z czasami pokazują swoje odmienne oblicze, co doprowadza do wielu ciekawych, ale też łzawych wydarzeń.