Miłość trzy metry nad niebem

Seria “Trzy metry nad niebem” to historia miłości, która pokonuje różnice i pokazuje, że uczucie można odnaleźć, nawet tam, gdzie najmniej się tego spodziewasz. Federico Moccia pokazuje wzloty i upadki swoich bohaterów, a także ich związek na przestrzeni lat.

Nastoletnia miłość 

Pierwsza część “Trzy metry nad niebem” pokazuje nastoletnie lata głównych bohaterów Babi i Stepa. Chłopak jest zbuntowanym nastolatkiem, biorącym udział w nielegalnych wyścigach motocyklowych, dziewczyna ułożoną nastolatką chodzącą do prywatnej szkoły. Ich spotkanie zmienia wszystko. Babi, pomimo sprzeciwu rodziców, głównie matki, zaczyna czuć do Stepa coś więcej niż tylko zainteresowanie. Nastolatkowie zaczynają związek, który na zawsze zmieni ich życie. Zaczyna się między nimi układać, jednak dochodzi do sytuacji, w której oboje muszą podjąć ważne decyzje. Czy miłość zwycięży?

W drugiej części “Tylko Ciebie chcę” widzimy zupełnie inny świat. Step poznaje zwariowaną Gin, która próbuje pomóc mu ponownie uwierzyć w miłość i zapomnieć o pierwszej ukochanej, a Babi planuje ślub. Główni bohaterowie próbują ułożyć sobie życie z dala od siebie, ale nie do końca im się to udaje.

Ostateczna decyzja

W trzeciej części “Trzy razy Ty” Gin i Step planują ślub. Dziewczyna jest w ciąży. Jednak czy to jest właśnie życie, którego pragnie Step? Główny bohater wciąż ma wątpliwości. W takich okolicznościach w jego życie ponownie wkracza Babi z ważną wiadomością, która zmienia wszystko. Co to za informacja? Jaką decyzję podejmie Step? Jak w tej sytuacji zachowa się Gin? Czy ślub dojdzie do skutku? Czy jest możliwe szczęśliwe zakończenie, dla wszystkich bohaterów?

Debiut Federico Mocci

Autorem trylogii jest Federico Moccia. Karierę zaczynał jako scenarzysta filmowy i telewizyjny. “Trzy metry nad niebem” to jego debiut pisarski. Książka została dobrze przyjęta przez czytelników. Trylogia doczekała się ekranizacji, w której główne role zagrali Mario Casas (Step), Maria Valverde (Babi) i Clara Lago (Gin).