Trzy metry nad niebem – miłość pomimo przeciwności

Trzy metry nad niebem” to trylogia włoskiego scenarzysty filmowego i telewizyjnego Federico Mocci. Opowiada ona historię miłości Babi i Stepa, którzy pomimo wielu dzielących ich różnic odnajdują drogę do siebie.

Miłość pomimo różnic

Trylogia “Trzy metry nad niebem” to trzy części o tytułach” Trzy metry nad niebem”, “Tylko Ciebie chcę”, a takżę “Trzy razy Ty”. 

W pierwszej części historii główni bohaterowie Babi i Step są nastolatkami. Dziewczyna ma szesnaście lat i uczy się prywatnej szkole, a chłopak jest dzieckiem ulicy. Jedną z jego pasji jest jazda na motocyklu i branie udziału w nielegalnych wyścigach. Pomimo dzielących ich różnić. ich spotkanie tworzy ciąg zdarzeń, przez które ich światy zaczynają się krzyżować  Rodzi się między nimi uczucie, na które żadne z nich nie było gotowe. Okoliczności sprawiają, że rodząca się między nimi miłość będzie musiała stawić czoło wyzwaniu, które postawi pod znakiem zapytania wiele ważnych kwestii.

W drugiej części trylogii opowiedziana jest historia po rozpadzie związku Babi i Stepa. Mija kilka lat, chłopak poznaje Gin, Babi jest w związku. Oboje na nowo starają się ułożyć sobie życie, jednak nic nie jest takie jakie z pozoru się wydaje.

As w rękawie

Trzecia część początkowo pokazuje poukładane życie Stepa i Gin, którzy są w okresie planowania ślubu i narodzin pierwszego dziecka. Jednak okoliczności sprawiają, że ich ułożony świat zatrzęsie się w posadach. Do akcji ponownie wkracza Babi, która ma do przekazania ważną wiadomość. Okazuje się, że zarówno ona jak i Step wciąż nie wyleczyli się z uczuć, które zawładnęły nimi lata wcześniej. Na dodatek informacja jaką ma do przekazania Babi jest na tyle ważna, że zmienia całkowicie sytuację. Czy Step ożeni się z Gin? Jak zareaguje jego przyszła żona na wiadomość Babi? Jak zakończy się ta historia i kogo wybierze Step?

Scenarzysta, który został pisarzem

Autor trylogii to włoski scenarzysta telewizyjny i filmowy. Jako pisarz zadebiutował powieścią ” Trzy metry nad niebem”. Książka została dobrze przyjęta i przetłumaczona na wiele języków, dlatego też powstały jej kolejne części. Powieść została zekranizowana.