Erlendis Quartet (1)
Erlendis Quartet to jeden najlepiej zapowiadających się kwartetów gitarowych w Europie. Nazwa zespołu pochodzi z j. islandzkiego i oznacza „poza granicami”. Kwartet powstał w październiku 2013 roku i od początku działa w niezmienionym składzie: Anna Chorążyczewska, Adrian Furmankiewicz, Wojciech Jurkiewicz i Karol Mruk. Wyżej wymienieni artyści to wielokrotni laureaci konkursów gitarowych w całej Europie, absolwenci klasy gitary Łukasza Kuropaczewskiego w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Zespół dzięki pełnym ekspresji występom zbiera entuzjastyczne recenzje i coraz liczniejsze nagrody.

Erlendis Quartet (2)
Do najważniejszych sukcesów kwartetu zalicza się I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Olsztynie oraz II Miejsce w Turnieju Muzyki Kameralnej w Bydgoszczy, gdzie został wyróżniony spośród blisko czterdziestu innych zespołów. Erlendis Quartet intensywnie koncertuje w Polsce i za granicą (odwiedzając takie kraje jak Niemcy, Dania, Ukraina i Łotwa) oraz przyjmując zaproszenia na festiwale gitarowe i kameralne, m.in.: Festiwal Muzyki Kameralnej Q'arto Mondi w Poznaniu, Akademia Gitary festival w Poznaniu, Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Phillipa i Xavera Scharwenków w Szamotułach, Wiosenne Koncerty Gitarowe w Szczecinie, Międzynarodowy Festiwal Gitarowy w Zielonej Górze, czy Ogólnopolski Festiwal Gitarowy „Gitara Viva” w Kielcach. Artyści stale poszerzają swoje horyzonty przez współpracę z autorytetami muzycznymi takimi jak Marek Moś, Jose Maria Florencio, Natasha Prischepenko, Krzysztof Polonek, Avi Avital, Jakub Jakowicz, Karol Marianowski.

Od sierpnia 2015 artyści związani są z Danią. Tam kontynuują edukację na studiach podyplomowych na kierunku muzyka kameralna w Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze w klasie Jespera Sivebaeka (Scandinavian Guitar Duo) oraz Tima Frederiksena - jednego z najlepszych specjalistów w zakresie muzyki kameralnej w Europie.

Erlendis Quartet, zwyciężył w IV Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Aschaffenburgu (Niemcy, 11-13 marca), otrzymując również nagrodę publiczności. W zmaganiach wzięło udział dwadzieścia zespołów z siedemnastu krajów całego świata (m.in. Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch, Kanady, Korei Południowej, Węgier). Obradom jury przewodniczył Sergio Assad. W jury zasiedli również Prof. Hubert Buchberger (instr. smyczkowe), Stefan Class (śpiew), Natalia Gerakis (flet) i Ivo Kaltchev (gitara)Konkurs w Aschaffenburgu jest jedynym wydarzeniem tego typu w Europie. Uczestnicy przygotowują ponad godzinny program na który składają się utwory Jana Sebastiana Bacha, własne opracowania oraz program dowolny. Całość zmagań rozłożona jest na trzy etapy, gdzie kolejno eliminowane są zespoły z końca stawki. W ścisłym finale Erlendis Quartet pozostawił w pokonanym polu czeski zespół gitara-flet Duo Bohemico (drugie miejsce i nagroda za najlepszą transkrypcję) oraz niemiecki duet gitarowy - Duo Artis.

Opublikowaliśmy też nowy film, nagranie naszej najświeższej interpretacji Kubańskiego Krajobrazu w Deszczu Leo Brouwera. Jest on dostępny do oglądania obecnie w serwisie youtube na naszym profilu Erlendis Quartet oraz oczywiście na naszej stronie internetowej: erlendisquartet.com. Udostępniliśmy go również na naszym fanpage'u na facebooku.

Erlendis Quartet jest wspierany przez markę Savarez.

Patronat honorowy

 • Patronat honorowy Witold Wróblewski Prezydent Elbląga
 • Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marekl Brzezin

Patronat medialny

Organizatorzy i Partnerzy

 • Stowarzyszenie
  Współorganizator IV OSG Elbląg 2016
 • Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu
  Współorganizator IV OSG Elbląg 2016
 • Elbląska Orkiestra Kameralna
  Partner IV OSG Elbląg 2016
 • Elbląskie Towarzystwo Kulturalne
  Partner IV OSG Elbląg 2016

Dofinansowanie

 • Urząd Miejski w Elblągu
  zrealizowano
  przy współudziale finansowym
  Samorządu Miasta Elbląg
 • Centrum Eduklacji Artystycznej
  współfinansowane przez
  Centrum Edukacji Artystycznej