Patronat honorowy

Patronat medialny

Występuje na estradach niemal całej Europy z recitalami solo, z koncertami z towarzyszeniem orkiestry, także w repertuarze kameralnym. Szczególne uznanie wzbudzają jego interpretacje muzyki hiszpańskiej, latynoamerykańskiej, polskiej oraz gitarowych transkrypcji muzyki lutniowej i vihuelowej. Występował na wielu prestiżowych, międzynarodowych festiwalach muzycznych.

Studiował na Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie Marcina Zalewskiego i w Wyższym Konserwatorium Królewskim w Madrycie u Jose Luisa Rodrigo, a także na licznych międzynarodowych kursach u największych mistrzów gitary. Jest laureatem wielu nagród na konkursach i festiwalach gitarowych w kraju i za granicą.

Jest również cenionym pedagogiem. Prowadzi klasę gitary w Zespole Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie, a także kursy mistrzowskie w Polsce i za granicą, m. in. w Hiszpanii. Za działalność pedagogiczną został uhonorowany nagrodą I stopnia Dyrektora CEA.

Jako kameralista koncertuje m. in. z polsko-niemieckim "Trio Voyage",z grającym muzykę Ameryki Łacińskiej zespołem "Solo 3", z klasyczno - jazzowym "Guitar Open". Współpracował również z wieloma wybitnymi wokalistami i instrumentalistami w różnych formacjach kameralnych, m. in. z gitarzystami: Jorge Cardoso, Andrzejem Mokrym, Andrzejem Olewińskim, Marcinem Olakiem, ze śpiewaczkami i piosenkarkami: Beatriz Blanco, Edytą Geppert, Ewą Małas-Godlewską, Łucją Prus, z flecistkami Jadwigą Kotnowską i Anette Maiburg, z wiolonczelistą Tomaszem Strahlem, pianistą Waldemarem Malickim, czy z perkusistą Jose Torresem. Dokonał wielu opracowań i transkrypcji, a także nagrań radiowych i telewizyjnych w różnych krajach. Jego dyskografia obejmuje m. in. płyty „Ethnic Inspirations” (gitara solo), oraz „La Fiesta”, „Brasilasia” (z Trio Voyage).

Organizatorzy i Partnerzy

 • Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

  Organizator III OSG Elbląg 2014

 • Elbląskie Towarzystwo Kulturalne

  Partner III OSG Elbląg 2014

 • Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida

  Partner III OSG Elbląg 2014

 • Elbląska Orkiestra Kameralna

  Partner III OSG Elbląg 2014

 • ZKM

  Partner III OSG Elbląg 2014

Dofinansowanie

 • Urząd Miejski w Elblągu

  zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Elbląg

 • Sejmik

  dofinansowano ze środków
  Samorządu Województwa
  Warmińsko-Mazurskiego

 • Centrum Eduklacji Artystycznej

  współfinansowane przez
  Centrum Edukacji Artystycznej