Skip to content

W ciągu ostatnich dwóch lat Międzynarodowe Archiwum Gitarowe (IGRA) w Cal State Northridge (CSUN) zwiększa aktywność, przejęcia i użyteczność dla uczonych.

 

Doradztwo – „Lutniczy” – Gitara klasyczna Warszawa

Ciekawe miejsce, w którym poznasz gitary

Największy obecnie projekt tego typu – jest prawie ukończony. IGRA postanowiła upublicznić pierwszą grupę 1145 wysokiej jakości zdjęć wyników w formacie PDF. W przeciwieństwie do innych repozytoriów plików PDF dla muzyki gitarowej, kolekcja wyników IGRA zawiera tylko pełne kolorowe skany i jest w pełni przeszukiwalna.

W najbliższych miesiącach cały zbiór, który wchodzi w domenie publicznej, zostanie udostępniony publicznie. Oprócz dużej liczby punktów z XIX i początku XX wieku w Europie, ta kolekcja podkreśla również historię gitary klasycznej w Ameryce Północnej z rzadkimi wynikami opublikowanymi w 1800 roku w Stanach Zjednoczonych.

Możesz przeglądać kolekcję po zalogowaniu się do panelu. Dodaj go do zakładek w celu uzyskania dalszych informacji. 

Kolekcja ponad 500 zbiorów zapewnia fascynujący wgląd w historię gitary klasycznej na początku 20 wieku. Dodano teraz możliwość przeszukiwania całego tekstu do całej korespondencji, a także wysokiej jakości kolorowe skany liter. Dodatkowo, badacze i miłośnicy gitary będą podekscytowani przeglądaniem dyskografii IGRA.

 

Tysiące gitarowych informacji do wykorzystania

Dyskografia zawiera tysiące gitarowych płyt LP, z których większość zawiera pełnokolorowe skany przedniej okładki i okładki / okładki. Są już  w trakcie opracowywania wszystkich tekstów linków do przeszukiwania tekstu, co ułatwi również badanie historii tego instrumentu. Badacze zainteresowani odsłuchiwaniem nagrań powinni bezpośrednio skontaktować się z IGRA.

Archiwum zdobywa nowe ekscytujące kolekcje w ciągu ostatnich dwóch lat. Najbardziej godna uwagi jest kolekcja Reginalda Smitha-Brindle’a. Po pracy z rodziną Smith-Brindle podczas projektu badawczego, zapoznałem się z ogromnym bogactwem materiału wśród jego osobistych dokumentów. Pracując z rodziną, wszystkie dokumenty zostały przeniesione do Los Angeles w celu zachowania i obecnie są przetwarzane.

W kolekcji znajdują się manuskrypty dla praktycznie wszystkich jego katalogów dzieł, niepublikowanych prac, a niektóre prace zostały utracone. Jego niedokończona autobiografia znajduje się wśród dokumentów, a także jego korespondencja z głównymi postaciami, w tym Johnem Williamsem, Julianem Breamem, Andresem Segovią, Luciano Berio i Luigim Dallapiccolą.

 

Gitarowe manuskrypty dostępne dla każdego.

Osoby zainteresowane zapoznaniem się z materiałami powinny skontaktować się z Kierownikiem Specjalnych Zbiorów w celu uzyskania informacji na temat czasu i dostępności przetwarzania. Jeśli masz jakieś szczegółowe pytania dotyczące zawartości kolekcji, mam kilka stron notatek i mogę Cię poinformować, jeśli znajdziesz coś, czego szukasz. Proszę skontaktować się ze mną za pomocą formularza kontaktowego.

 

Styczeń 26, 2017 / Wiesław Gąsior - Wydawnictwo gitarowe